Svarbi informacija dėl 2020-05-13 į Norvegiją vežtų siuntų

2020-05-23

Visų pirma norėtume atsiprašyti, kad paskutinę savaitę suteikėme pakankamai mažai informacijos dėl 2020-05-13 vežtų siuntų į Norvegiją iš Lietuvos. Šiuo įrašu norime paaiškinti, kokia yra situacija, nuo ko viskas prasidėjo ir kaip viskas baigsis. Taip pat norime padėkoti visiems tiems, kurie mus palaikė ir palaiko šioje situacijoje bei supranta, kad ne visuomet viskas yra mūsų rankose, ypač kas liečia klausimus su Norvegijos muitinės vykdomais patikrinimais. Šis įrašas skirtas tiek tiems, kurie siuntė siuntas 2020-05-13, tiek visiems kitiems mūsų klientams, kad galėtų pasimokyti iš šios situacijos bei nekartoti daugelio klientų padarytų klaidų.

 

Pradėkime nuo to, jog 2020-05-13 siuntų pervežimas į Norvegiją iš Lietuvos buvo vienas didžiausių per MD siuntos istoriją, esame labai dėkingi visiems, kurie naudojasi mūsų paslaugomis. Problemos su šiuo reisu prasidėjo nuo to, kad vilkikas (taip, MD siuntos siuntas jau veža vilkikais, kadangi siuntų skaičiai siekia tūkstančius kiekvieną savaitę), buvo sulaikytas 05-15 (penktadienį) kai tik kirto Švedijos - Norvegijos pasienį. Iš pradžių tai atrodė tarsi eilinis patikrinimas, tačiau keista buvo tai, jog eilėje važiavo daug įvairių vilkikų, tačiau iš visų jų buvo sustabdytas mūsiškis. Akivaizdu, kad dėl to, jog daugelis siuntėjų nebuvo muitinę savo siuntų, mes negalėjome Norvegijos muitinei pateikti visų muito dokumentų. Galiausiai buvo nuspręsta vykdyti krovinio patikrinimą.

Mes, reaguodami į situaciją, nusprendėme, kad 05-16 (šeštadienį) visi siuntėjai ir gavėjai privalo užpildyti/patikslinti savo siuntų informaciją, tam, kad galėtume palengvinti darbą Norvegijos muitinės darbuotojams ir procesas neužsitęstų. Taip pat visi siuntėjai ir gavėjai buvo informuoti, kad siuntos yra sulaikytos muitinėje ir vykdomas patikrinimas bei gavo unikalias nuorodas siuntų informacijos patikslinimui.

Jau 05-18 (pirmadienį) visa sukaupta informacija apie siuntas su visais siuntėjų ir gavėjų kontaktais perduodama Norvegijos muitinei. Taip pat paaiškėjo, jog muitinė buvo gavusi pranešimą, apie tai, kad galimai MD siuntos vilkike gabenamos kontrabandinės prekės, tai paaiškina faktą, kodėl mūsų vilkikas buvo vienintelis sustabdytas iš daugelio kitų kertančių sieną.
Iki 05-23 (šeštadienio) buvo tikrinamos visos siuntos, kadangi Norvegijoje ketvirtadienis (05-21) ir penktadienis (05-22) yra šventinės dienos procesas truko ilgiau negu turėjo. Galiausiai gavome informaciją, kad visi vežti mėsos gaminiai (1,5 tonos) bei nemuitintos auto dalys yra konfiskuoti ir bus vežami sunaikinimui.

 Informuojama jog rasta kontrabandinių gaminių (2 dėžės cigarečių (per visas siuntas rasta 200 blokų), daug įvairaus alkoholio (vyno, brendžio ir pan.), taip pat nenustatytos kilmės 100 vnt. tablečių. Esame informuoti kad yra pradedamas ikiteisminis tyrimas, vairuotojai ir vilkikas paleidžiami, siuntos (išskyrus kontrabandines prekes, kurios bus sunaikintos) lieka sulaikytos iki kol baigsis tyrimas, tuomet, pagal Norvegijos įstatymus, kaip teigė Norvegijos policijos darbuotojas, jos bus grąžintos.


SVARBI INFORMACIJA TIEMS, KURIE NESIUNTĖ KONTRABANDINIŲ PREKIŲ:

Jums suteikiama galimybė gauti siuntos kompensaciją užpildant specialią formą ir nurodant preliminarią siuntos vertę. Kiekvienas prašymas bus vertinamas individualiai. Nuorodas į prašymus siuntėjai gaus SMS žinute nuo 2020-05-23 20:00. Informuojame, kad iš Norvegijos muitinės esame gavę išsamią ataskaitą pas ką buvo siųstos kontrabandinės prekės (alkoholis, cigaretės) - jeigu pildysite prašymą gauti kompensaciją, kompensacija bus atmesta nesvarstant. Jau sekančią savaitę (05-25 - 05-29) gausime pranešimą iš muitinės, kurios siuntos nebus konfiskuojamos, apie tai būtinai informuosime siuntėjus.

Visiems, kurie gabeno kontrabandines prekes, nepaisant to, kad siuntoje buvo ir kitų daiktų, kompensacijai galimybės kaip ir minėta nebus. Tokie siuntėjai ir gavėjai bei jų kontaktiniai duomenys perduoti Norvegijos policijai bei Lietuvos policijai. UAB MD siuntos netoleravo, netoleruoja ir niekada netoleruos bet kokio nelegalaus ar kitaip Norvegijos Karalystės bei Lietuvos Respublikos ar kitos užsienio valstybės į kurią vyksta siunta, įstatymų pažeidinėjimo. Informuojame, kad už kontrabandinių prekių (pvz. rusiškų cigarečių) bandymą siųsti gresia atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

Esame ypatingai nusivylę tuo, kad klientai, nors ir buvo suteikta galimybė, pateikė informaciją tik 10 / 80 žmonių, kurie siuntė kontrabandines prekes (alkoholį, cigaretes). Greitu metu imsimės ypatingų priemonių, kad tokiems siuntėjams, kurie tikisi, kad mes tokius veiksmus toleruosime būtų pritaikyta atsakomybė pagal LR įstatymus ir uždrausta naudotis MD siuntos paslaugomis, tam, kad nebūtų daroma žala, kaip šiuo atveju, kitiems siuntėjams / klientams.

MD siuntos artimiausias 14 dienų nevykdys smulkių siuntų pervežimų nei iš Norvegijos, nei iš Lietuvos. Per šį laikotarpį pasistengsime išspręsti visas kilusias problemas. Iš Jūsų tikimės supratingumo, kadangi darome viską, ką galime, kad šioje situacijoje viską išspręstume su kaip įmanoma mažiausia žala klientams.


Ar jau užregistravote savo siuntą?

Užtruksite vos 2 minutes!